Emmen

Uiteraard gaan we ook dit jaar weer, zoals altijd, gezellig met z’n allen een dag op stap met de bus. Dit jaar hebben we voor onze eigen leden éénmalig een gereduceerd tarief! Zorg dus dat je je niet te laat opgeeft, want vol is vol. Na onze succesvolle excursies van afgelopen jaren naar o.a. Twente, Friesland en Duitsland gaan we dit jaar via Salland naar de Veluwe.

We hebben weer een mooi programma samengesteld met 3 tuinen én natuurlijk ook een kwekerij. Er wordt gezorgd voor vervoer per bus, koffie/thee, een lekkere lunch en nog een borrelhapje op de terugweg naar huis. Je hoeft zelf alleen maar een goed humeur mee te nemen (en misschien wat geld als je plantjes wil kopen).

De Sallandse Landschapstuin Heino (3.200 m2)

Bij de rietgedekte witte boerderij uit 1896 is een boeiende tuin gecreëerd. Het borderontwerp is van Harry Pierik uit Zwolle. Karakteristiek zijn de ronde vormen en volle borders met vaste (weef)planten en struiken. Deze ronde vormen komen terug in de hagen en de poel met een uitzichtheuveltje erachter. Van daar af zie je in noordelijke richting het open Sallandse landschap en in zuidelijke richting de bosrand die overgaat in het bos van landgoed De Gunne. Verder is er nog een moestuin met kruiden, groenten en snijbloemen. Een sfeervolle tuin die door de beplanting en vormgeving rust uitstraalt.

Kwekerij Pieters Planten Wapenveld

Een unieke selectie van schaduw minnende en biologisch gekweekte planten. De kwekerij onderscheidt zich door een focus op de teelt van schaduwplanten en de toewijding aan een duurzame kweekmethode, gebruikmakend van gifvrije, turfvrije potgrond en recyclen. Ze bieden persoonlijk advies en inspiratie met voorbeeld borders, moederplanten en persoonlijk advies.

De Roode Hoeve Nijbroek (1 ha)

Rondom een meer dan 100 jaar oude IJsselhoeve liggen verschillende tuinen. Men wandelt langs de vele veldschuren in mei/juni overdekt door een zee van ramblerrozen, langs 4 bontgekleurde bloemvakken; tevens pluktuin voor eigen gebruik.
Lange paden door de wilde grassen laten je het open landschap met de schaapskudde beleven. Door de boomgaard komt men aan de voorzijde van de hoeve, waar weelderige borders op kleur, omsloten door hagen, een rozen berceau en oude bomen liggen.
Recht voor het huis bieden ronde bloemborders uitzicht tot aan de horizon. In de sfeervolle tuinkamer zullen we de lunch nuttigen.

Tuin Polhuis Ermelo (3.500 m2)

De eigenaren, beiden plantenliefhebbers, hebben rond de gerestaureerde 100 jaar oude boerderij deze tuin met veel liefde en kundigheid aangelegd. Midden in het gazon ligt een grote vijver met daaromheen verschillende borders, allemaal op kleur in een fraaie variëteit van planten en met soms gedurfde kleurencombinaties.
Achter de geel/blauwe border ligt een nieuw bosachtig gedeelte waar al vroeg in het voorjaar botanische bolletjes en veel soorten stinzenplanten bloeien en waar men tot het najaar kan genieten van vele soorten varens en aparte schaduwplanten.

In deze tuin, die van mei tot oktober in bloei staat, bevinden zich ook nog een bakhuisje, een kas en rond het huis veel aparte kuipplanten, die deels te koop zijn.

Startlocatie: Terra Emmen, Huizingsbrinkweg 9, Emmen

Tijdstip: 08.00 - 18.00 uur

Kosten: € 45,- € 25,- (leden G&B Emmen) | € 45,- (leden andere G&B afdelingen) | € 60,- (niet-leden) incl. vervoer, koffie/thee en lunch