Uiteraard gaan we ook dit jaar weer, zoals altijd, met z’n allen een dag op stap met de bus. Onze jaarlijkse tuinenreis is altijd heel gezellig en we hebben altijd een volle bus. Zorg dus ook dat je je niet te laat opgeeft, want vol is vol. Na onze succesvolle excursies van afgelopen jaren naar o.a. Salland, Twente, Friesland en Duitsland gaan we dit jaar een klein stukje naar het noorden: Groningen.
We hebben weer een mooi programma samengesteld met 3 tuinen én uiteraard een kwekerij (met tuin).
Er wordt gezorgd voor vervoer (bus), koffie/thee, een lekkere lunch en nog een borrelhapje op de terugweg naar huis. Je hoeft zelf alleen maar een goed humeur mee te nemen (en misschien wat geld als je plantjes wil kopen).
Opvallend in deze tuin is een grote hoeveelheid zwerfkeien door de eigenaren verzameld in de omgeving. Over grote gazons en verrassende paadjes wandelt men langs borders met bijzondere planten, bomen en struiken. Naast de vier vijvers is in het schaduwgedeelte een hostapad, afgewisseld met zich steeds meer uitzaaiende cyclamen. Her en der staan exoten in de volle grond en er is een opvallende folly. Een unieke tuin in Engelse landschapsstijl.
Klik hier voor de website.
Rond het voormalige boerderijtje ziet men een bostuin met een indrukwekkende hoeveelheid schaduwplanten, waaronder een elfenbos met veel soorten Epimedium, Corydalis en een geraniumtuin. Vanuit het bos komt men in een zonnige tuin met uitbundige borders rondom een grote natuurlijke vijver met een kruidentuin. Op deze plek staan organisch vormgegeven tuinhuisjes, die tevens dienst doen als expositieruimte.
Klik hier voor de website.
Een tuin verdeeld in 12 tuinkamers. Voor het huis ligt een ‘rode tuin’, achter het huis een smalle diepe tuin omgeven door beukenhagen. Er zijn vaste plantenborders op kleur, een grote natuurlijke vijver, een beeldentuin, een hagentuin, een tuin met meer dan zeshonderd verschillende hosta’s. Er is ook een rariteitentuin met bijzondere schaduwplanten en een meandertuin met een verzameling varens, primula’s en zeldzame bomen. Achter in de tuin is een verhoogd terras met uitzicht op het Oldambtmeer. Grenzend aan de dijk liggen twee specifieke tuinen met beukenhagen in vormen gesnoeid. In het voorjaar bloeien meer dan honderdzestig soorten sneeuwklokjes en later duizenden bloembollen. Het geheel is volmaakt onderhouden en indrukwekkend.
Klik hier voor de website.
De helft van het terrein bestaat uit de kwekerij, de moerbedden en de tuinen. Daar achter ligt een ezelweitje en een natuurgebied.
In de tuinen rondom de ruim 100 jaar oude boerderij met tuin- en brocantewinkel ligt de nadruk op de specialiteiten van de kwekerij. De salvia- en grassentuin herbergt de bijna honderdvijftig soorten tellende Nederlandse plantencollectie Salvia. In de Echinacea- en prairietuin staan de negentig soorten van de Nederlandse plantencollectie Echinacea. De unieke jungletuin toont bananen, Tetrapanax, olifantsoren, mammoetblad en tal van andere
indrukwekkende exoten. Verder zijn er onder meer diverse schaduwtuinen, een 300 meter lange lindelaan, een natuurlijke poel, een pottenterras met veel Agapanthus en dahlia’s en een mooie moederplantentuin.
Klik hier voor de website
Datum: zaterdag 27 juni
Startlocatie: AOC Terra, Huizingsbrinkweg 9, Emmen Tijdstip: 08.30 - 18.00 uur
Kosten: € 45,- (leden afd. Emmen) | € 60,- (niet-leden) incl. vervoer, koffie/thee en lunch